BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Iš kitos pusės/Auf der anderen Seite

 

Kanai jam suteikė apdovanojimą už geriausią scenarijų, todėl norisi pradėti taip: po tokio kino vis tiek kažkaip, kažkas kitaip būna (…) :)

Filmas primenantis nostalgišką rudenį, (kada gražu, bet vis tiek neramu) savo tragiškumu nusileidžia lengvai nuryjamam pozityvumo gurkšniui.

Šioje susikryžiavusių gyvenimų istorijoje, filmo herojai prarasdami artimuosius, atranda naują šalį, „iš kitos pusės” prasideda jųjų gyvenimai. Globaliau pažvelgiant, turkas režisierius Fatihas Akinas augęs Vokietijoje, tyrė Vokietijos ir Turkijos santykius, apibendrindamas juos iki Vakarų Europos ir Artimųjų rytų kontrasto.  

Filmas padalintas filmiukų pavadinimais kaip kad „Jeter mirtis”, „Lotos mirtis”. Sekundei toks kūrėjų sprendimas sutrikdė, galvojau, kodėl iš anksto pateikiama, kas mirs..neįdomu..bet nieko panašaus, sakau, tai tik į gerą ir į įdomumą. :)

Pagrindiniai 6 filmo herojai, persipinę likimais, atranda vienas kitą ten, kur palikta nelaimės dėmė. Vokietijoje pagyvenęs turkas susiranda antrą gyvenimo pusę turkę prostitučių kvartale. Jis turi sūnų profesorių, ji- Stambule gyvenančią dukrą, kuri yra politinė aktyvistė. Nuo to viskas ir prasideda, ko pasekoje atsiranda dar dvi herojės - motina, hipių kartos moteris ir dukra ieškanti gyvenimo prasmės. Siužete kartais prasilenkia laikai, kartais herojai praeina vienas pro kitą nežinant. Kiekvieno personažo istorija savita ir jautri. Nėra akcentuoti personažų teigiami ar neigiami poelgiai, jų charakteristika.

Šio filmo raktažodžiai būtų: Vokietija, Turkija, kurdų terorizmas, homoseksualumas, prostitucija, profesorius, politinė kalinė ir t.t, ir t.t. Esmė, kad filmas visai ne apie tai :)

Atitinkamos nuotaikos!!!

8/10

Patiko (3)

Rodyk draugams

2 komentarai

  1. Pagrindiniai 6 filmo herojai, persipinę likimais, atranda vienas kitą ten, kur palikta nelaimės dėmė. Vokietijoje pagyvenęs turkas susiranda antrą gyvenimo pusę turkę prostitučių kvartale. Jis turi sūnų profesorių, ji- Stambule gyvenančią dukrą, kuri yra politinė aktyvistė. Nuo to viskas ir prasideda, ko pasekoje atsiranda dar dvi herojės - motina, hipių kartos moteris ir dukra ieškanti gyvenimo prasmės. Siužete kartais prasilenkia laikai, kartais herojai praeina vienas pro kitą nežinant. Kiekvieno personažo istorija savita ir jautri. Nėra akcentuoti personažų teigiami ar neigiami poelgiai, jų charakteristika.

    Graham Guzman | 2013-05-11 | Atsakyti

  2. Pagrindiniai 6 filmo herojai, persipinę likimais, atranda vienas kitą ten, kur palikta nelaimės dėmė. Vokietijoje pagyvenęs turkas susiranda antrą gyvenimo pusę turkę prostitučių kvartale. Jis turi sūnų profesorių, ji- Stambule gyvenančią dukrą, kuri yra politinė aktyvistė. Nuo to viskas ir prasideda, ko pasekoje atsiranda dar dvi herojės - motina, hipių kartos moteris ir dukra ieškanti gyvenimo prasmės. Siužete kartais prasilenkia laikai, kartais herojai praeina vienas pro kitą nežinant. Kiekvieno personažo istorija savita ir jautri. Nėra akcentuoti personažų teigiami ar neigiami poelgiai, jų charakteristika.

    Trenton M. Newton | 2013-06-23 | Atsakyti

Komentuoti