BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Slaptas bičių gyvenimas / The Secret Life of Bees

Šis filmas buvo žiūrimas taip lyg būčiau užsidėjusi jaukumo akinius. Čiulbantys paukščiai, tarp pievų ir miškų stovintis rožinis namas, mielas medinis sandėliukas su medaus stiklainiukais, herojų susikurta jauki kasdieninė buitis su maloniomis pareigomis. Nereikia būti žinovu, kad suvoktume jog, už viso to tyko draminis siužetas su laiminga pabaiga.

Siužetas niekur toli nenubėgęs nuo standartinių situacijų, kada šeimoje vaikas lieka be mamos su despotu tėvu. Jei vaikas - protingas, to nepakęsdamas pabėga, o jei dar seka nenuobodus praeities šleifas, tai pabėgimą vainikuoja nuotykiai su naujais atradimais.

Pagrindinė herojė 14-metė Lilė (Dakota Fanning) su savo juodaode aukle pabėgusios iš kasdienybės apsistoja bitininkyste užsiimančiu juodaodžių seserų rožiniame name. (Filme juodaodės (Queen Latifah , Jennifer Hudson , Alicia Keys) neatsitiktinai, nes veiksmas perkeltas į 1964 m. Pietų Karoliną, kada, juodųjų ir baltųjų užburtame rate tebevyksta žiaurios diskriminacinės kovos). Ten jaunoji herojė apsupta gėrio vis dar nesugeba ištrinti miglotų išgyvenimų nuo tos dienos kai žuvo jos motina. Su laiku paslaptys dingsta, o bičių, medaus ir Juodosios Madonos simbolika žaviosios Lilės pasaulyje išlieka..

Kartais filmą pažiūri ir kitą dieną jo neprisimeni. Šį filmą prisiminiau. Jis - pro jaukumo akinius - gražus.

6,4/10

Patiko (5)

Rodyk draugams

1 komentarai

  1. Skaičiau šitą knygą. Visai nieko, bet kažkodėl filmo nesinorėtų pažiūrėt:)

    ela | 2011-01-25 | Atsakyti

Komentuoti