BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

The Machinist [Mašinistas]

„The Machinist“ arba „El maquinista“ yra vienas tų šyzinių filmų, kurie paprastai linkę susukti galvą ir dėl to patikti – atseit nustebina, atseit šokiruoja ir galutinai pribaigia po visu tuo slypiančia mintim. Turi jis „Fight Club“ ir „Memento“ detalių, tad kokteiliukas, rodos, turėtų būti gan skanus. Tačiau jį išgėrus labiau pajutau pagirias, o ne malonų apsvaigimą. Nors tiksliau nepajutau nieko – o tai turbūt dar blogiau. Paprasčiausiai jis manęs nei sužavėjo, nei kaip nors paveikė, todėl ir nekyla kažkokių minčių smulkintis. Tikrai nesuprantu, dėl ko jis taip neblogai pasitiktas žiūrovų, nes bent jau aš nepamačiau dėl ko galima būtų suspigti. Nei šyza, nei mintis, kuri išaiškėja pabaigoje tiesiog nepalieka ryškaus įrėžio. Bet čia kalbant apie patį filmą, kaip tokį.

Vienintelis dalykas, kurį čia verta paminėti vėlgi tas pats Kristianas Beilas, kurio aukos vaidmeniui nepastebėti neįmanoma. Raumeningas ir sportiškas vyrukas be gailesčio nustekena kūną iki klipatos kaulienų, pakumpsta ir eina į eterį. Dėdamas dideles pastangas jis tempia filmą noru įtikinti ir tas jam puikiai pavyksta, tačiau, kaip kad būna graži mirtis, tačiau beprasmė, taip ir čia – kad ir kiek dėtum pastangų gryninant vaidmenį, bet jei pats filmas nepatinka, tai ir didelė aktoriaus pastanga sukelia mintį „et, visą šį ryžtą jis galėjo panaudoti geresniame užtaise“.

Trumpai tariant, nustekento ir asketiško įsijautimo nepalaiko pati filmo aplinka, siužeto vingiai, idėja ir jos peteikimas, dėl ko lieka apgailestauti. Nėra taip blogai, bet apmaudas nedingsta.

6,8/10

Patiko (0)

Rodyk draugams

3 komentarai

  1. Nenorėčiau sutikti su tokiu kategorišku nuosprendžiu, mano manymu - nuostabiam ir kolekciniam filmui. Tačiau gerbiu autoriaus nuomonę - juk tai skonio reikalas… CB išties nerealiai pasiaukojo filmo vaidmeniui, tačiau ne vien jis “išveža” filmą - juk pati idėja, kuri paaiškėja pabaigoje, yra tikrai gili (nenoriu jos atskleisti filmo nemačiusiems, tad sunku detaliai pagrįsti savo nuomonę). Jei trumpai - sąžinė yra didelė jėga, kartais pasireiškianti neįtikėtinais būdais… tokiais, apie kuriuos net patys nieko nenutuokiame… Tad dar kartą - TAI GERAS FILMAS. LABAI GERAS.

    Nordic | 2009-10-23 | Atsakyti

  2. Matos, kad režisierius “Psycho” gerbėjas. Nors, skirtingai nuo Hichcocko, šis linkęs griaut savę nei kitus pjaustyt. :D Beje, tai ne pirmas vaidmuo, kur Ch. Bale save taip paliesina: kiek menu Hercogo “Rescue Dawn” irgi buvo gerokai suliesėjęs. :)

    Ūžesiai ausyse | 2009-11-17 | Atsakyti

  3. Baisiai seniai mačiau, bet patiko - optimalus, subalansuotas filmas nemėgstančiam nei Jadorwskio šizoidinių kliedesių, nei Kamerono lėkštų, paaugusiai teletabių auditorijai skirtų 3D šedevrų. Vertinčiau kokiais 7.5/10 ne todėl, kad būtų blogas, bet todėl, kad yra geresnių :)

    Evil | 2010-05-12 | Atsakyti

Komentuoti