BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Tiltas į Terabitiją / Bridge to Terabithia

Tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad filmas per daug paprastas ir banalus. Tokiais filmais dažniausiai laikomi tie, kuriuose pagrindinius vaidmenis atlieka vaikai, veiksmo vieta mokykla- namai, kažkur loja mielas šuo, o tėvai tik antraplanė pabambančioji dalis. Tai nėra lėkštas filmas, skirtas siaurai auditorijai ir jis nesibaigia lengvai daromomis išvadomis, kaip galima būtų tikėtis.

Leslė – šviesiaplaukė mokyklos naujokė, ir Džesis dažnai ujamas berniukas randa vienas kito draugiją, ko pasekoje kartu jiems pavyks atrasti kelią į paslaptingą Terabitijos žemę… Ten, kur fantazijos nuneša labai toli nuo realaus gyvenimo skriaudėjų, atsibodusių kasdienybės verpetų.

Filmas pateiktas lyg ir pasakos motyvais, tačiau neprarandantis metodinės paskirties, kuri primena mums, kad būtina skatinti vaikų kūrybingumą ir suteikti galimybę atsiskleisti. 95 minutės gražios vaikiškos draugystės receptas, puikiai saugantis nuo reiklių tėvų, bendraamžių patyčių ir įkyrėjusių namų darbų.

Visi mes būdami maži jei nelakstėme po miškus tai bent svajojome miške turėti paslaptingą namelį, kuriame gyventume vieni su savo išgalvotais geriausiais draugais. Jie lapų šlamesį paversdavo pikčiausiais priešais, bet niekada nebuvo taip baisu, kaip  gali pasirodyti suaugusiam.

Smagių vaikiškų prisiminimų..

6,8/10

Patiko (5)

Rodyk draugams

5 komentarai

 1. Mangustos buvimas Mano saloje nėra toks jau keistas dalykas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. 1912 m. vienas ūkininkas atsivežė keliolika mangustų, kad šios išnaikintų jo žemėje prisiveisusius kiškius. Tačiau mūsų laikų mokslininkai įsitikinę, kad jeigu Džefas iš tiesų egzistavo, tai jis turėjo būti bildukas. Vis dėlto vienas dalykas vertas dėmesio: pasak senos Indijoje žinomos legendos, per tam tikrą laiką ir tinkamai mokoma mangusta gali išmokti kalbėti.

  Holly B. Wiley | 2013-05-23 | Atsakyti

 2. „Menas turi galimybę kreiptis tiesiogiai į žmogaus širdį, ir kai jis yra geras, jokių tarpininkų nereikia“, – kartą viešėdama Vilniuje pasakė pjesės vaikams autorė Heleen Verburg. Nors istorija iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti naivi, tačiau joje gana atvirai kalbama apie meilę, gimimą ir mirtį. Dramaturgė rekomendavo šią istoriją vaikams nuo 8 metų ir pridūrė, jog Nyderlanduose jau pora dešimtmečių teatras nebijo su vaikais kalbėti kebliausiomis temomis ir įvairiais žanrais.

  Lolita Guthrie | 2013-06-25 | Atsakyti

 3. „Menas turi galimybę kreiptis tiesiogiai į žmogaus širdį, ir kai jis yra geras, jokių tarpininkų nereikia“, – kartą viešėdama Vilniuje pasakė pjesės vaikams autorė Heleen Verburg. Nors istorija iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti naivi, tačiau joje gana atvirai kalbama apie meilę, gimimą ir mirtį. Dramaturgė rekomendavo šią istoriją vaikams nuo 8 metų ir pridūrė, jog Nyderlanduose jau pora dešimtmečių teatras nebijo su vaikais kalbėti kebliausiomis temomis ir įvairiais žanrais.

  Brent D. Griffin | 2013-07-12 | Atsakyti

 4. „Menas turi galimybę kreiptis tiesiogiai į žmogaus širdį, ir kai jis yra geras, jokių tarpininkų nereikia“, – kartą viešėdama Vilniuje pasakė pjesės vaikams autorė Heleen Verburg. Nors istorija iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti naivi, tačiau joje gana atvirai kalbama apie meilę, gimimą ir mirtį. Dramaturgė rekomendavo šią istoriją vaikams nuo 8 metų ir pridūrė, jog Nyderlanduose jau pora dešimtmečių teatras nebijo su vaikais kalbėti kebliausiomis temomis ir įvairiais žanrais.

  Numbers Goodwin | 2013-08-06 | Atsakyti

 5. Metai: 2011Žanras: DokumentikaAktoriai: Stephen Fry, Doug Allen, Didier NoirotKalba: LietuviųAprašymas:Banginiais ir delfinais mes nuolat nenustojame žavėtis. Bet kiek iš tikrųjų mes apie juos žinome? Filmas „Vandenyno milžinai” ketina ieškoti atsakymų… Delfinai ir banginiai tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti mums svetimi. Bet šie gyvūnai yra daug artimesni mums negu galėjome kada įsivaizduoti - dėl savo protinių sugebėjimų, grupinio bendravimo. Naujausieji tyrimai parodė, kad delfinai netgi turi individualius vardus. Šis fantastinis serialas ners giliai po bangomis, kad išsiaiškintų, ką iš tiesų reiškia būti banginiu ar delfinu. Patyrę povandeninio pasaulio operatoriai Dagas Alenas ir Didjė Nuaro leidžiasi į kelionę po pasaulio vandenynus nufilmuoti nuostabiausių banginių ir delfinų gyvenimo istorijų. Kartu su pasaulio geriausiais banginių mokslininkais jie atskleis naujus šių nuostabių padarų gyvenimo puslapius.

  Dario Underwood | 2013-12-22 | Atsakyti

Komentuoti