BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mary and Max [Merė ir Maksas]

Ko gero šiais laikais animacijos išgyvena didžiausią pakilimą. Jų daug, o iš tų daug ganėtinai daug  vertinamos palankiai. Šiųmetinių grafikos klyksmų dar nemačiau, pasilieku juos po menama egle, tad random pasirinkau atseit bet kokį pavadinimu „Mary and Max“ lyg paruošą didiesiems, bet permačius galvoje sukirbo mintytė, kas žino, kas čia didysis :]

Ir toliau mano favoritas išlieka „Ratatouille“, bet ir šita animacija užkabino akį. Ji originali. Ir ji tokia ne tik kitokia grafikos plastika, bet svarbiausia savo turiniu. Seniai laukiau tokio produkto iš animatorių, kad apibūdinimas „animacija“ nereikštų neabejotinai smagaus, lengvo, visai šeimai skirto kūrinėlio, kai tėveliai yra laimingi, matydami krykštaujančius savo mažylius.

„Mary and Max“ komedijos yra turbūt tik tiek, kiek meiliai šypsningi yra plastelininiai žmogelyčiai. Visa kita yra pakankamai gilus turinys, keliantis visiškai pramoga neatsiduodančias temas. Tas turinys kuriamas dviejų vienišių – mažos mergaitės su randu kaktoje ir brandaus neva ligoto vyro – susirašinėjimu laiškais. Du „keisti nepritapę“ plastelinai, ieškantys šilumos, tad maždaug aišku, ko galima tikėtis. Tai nėra kažkas tokio, kas atvers naujus klodus ir ko nebūsite matę, tačiau bet kuriuo atveju tai yra daug aukščiau nei kažkelinta Šreko dalis ar kokia pop-jausminga romantika, su stulbinama žvaigždės vaidyba.

Kiek atšiauroka bespalvė filmo linija liūdnokai šypsosi žiūrovui ir siūlo šiokią tokią susimąstymo kauptį, nors kai kas galėjo būti labiau išvystyta, stačiau neriant žemyn ar vystyta kiek kitaip. Animacija puikiausiai tinka būti ir rimtu filmu, kaip kad ši mano matyta, pradžiuginusi nepopkornine bei dramine laikysena, kapstant kažką daug realiau nei pasakos didvyrius.

7,7/10

Patiko (7)

Rodyk draugams

5 komentarai

 1. „Ant bangos“ gal kiek tradiciškesnis siužeto piešinys. Bet pamatyti išties verta. Čia išsiskiria tai, jog veikėjai (pingvinai bei vienas viščiukas bei kiti), piešti lyg įprastai animacinei istorijai, o ji imama rodyti labai nevaikiškai. Jeigu užsimerksi, klausydamas pirmo filmo trečdalio dialogus, manysi, kad žiūri tokį “iškalinėjimo” modernų filmą filme dokumentine maniera. Pirmu kadru ir paskutiniu, autoriai nedviprasmiškai nurodo, kad ekrane vyksta kino filmo kūrimas. Jei tuos pirmus kadrus matė kiekvienas, tai paskutinius, galvoju, pamačiau tik aš.

  Gold Price | 2013-06-27 | Atsakyti

 2. Žiūrėjau profesionaliai lietuviškai įgarsintą, tai negaliu nepagirti komandos, kuri dirbo ties įgarsinimu. Skambėjo tiesiog puikiai, kiekvienas balsas buvo savitas ir tinkamas veikėjui. Gaila, neradau sąrašiuko, kuriame būtų išvardinti pavardėmis, kadangi tikrai nelabai atpažinau aktorių vien girdėdama jų balsus. Tačiau vienas buvo labai pažįstamas- Vytautas Šapranauskas. Jis įgarsino šefą, kuris buvo pats tikriausias Lingvinio priešas. Intonacijos, balso skambesys, kalbėjimo maniera buvo labai tinkami šiam veikėjui ir, nors jis yra ne itin mano mėgiamas, bet už darbą šiame filmuke jam parašyčiau negailėdama 10/10. Dar labai patiko Remio brolio šnekėjimas- tiesiog negalėjau nesijuokti klausydama.

  Maxine Carey | 2013-06-28 | Atsakyti

 3. „Mary and Max“ komedijos yra turbūt tik tiek, kiek meiliai šypsningi yra plastelininiai žmogelyčiai. Visa kita yra pakankamai gilus turinys, keliantis visiškai pramoga neatsiduodančias temas. Tas turinys kuriamas dviejų vienišių – mažos mergaitės su randu kaktoje ir brandaus neva ligoto vyro – susirašinėjimu laiškais. Du „keisti nepritapę“ plastelinai, ieškantys šilumos, tad maždaug aišku, ko galima tikėtis. Tai nėra kažkas tokio, kas atvers naujus klodus ir ko nebūsite matę, tačiau bet kuriuo atveju tai yra daug aukščiau nei kažkelinta Šreko dalis ar kokia pop-jausminga romantika, su stulbinama žvaigždės vaidyba.

  Steve Baker | 2013-07-12 | Atsakyti

 4. Įdomumo dėlei būtų įdomu pamatyti serialą, kadangi nesuprantu, ką ten galėjo rodyti tiek laiko (juk šitiek epizodų!). Kodėl abejoju, kad buvo ką rodyti? Ogi todėl, kad ganėtinai skurdus yra filmo siužetas, o juk tikrai galima buvo pasisemti daugiau idėjų ir parodyti daugiau vingių, paimtų iš serialo (jei tokių buvo). Vietomis buvo nuobodoka, ypač į pabaigą.. Bent tiek gerai, kad dialogai pakankamai įdomūs ir žaismingi, tad jie bei visa kita, ką vardinau anoje pastraipoje, kiek gerino situaciją.

  Lidia David | 2013-07-24 | Atsakyti

 5. Pirmiausias apie serialus. Man patinka trenkta, buka animacija poilsiui. Nei grožėtis, nei mastyti, tiesiog žiurėti tai kas palaikytu šypsena veide, o retkarčiais priverstu ir nusijuokti. 1. Oggy and the Cockroaches. Nėra jokių dialogu, labai trumpi, bet kartais vistiek išverčia iš kėdės. Kasmet peržiuriu turimas 75 serijas (nežinau kiek išviso yra). 2. The Angry Beavers Primena vaikyste truputi kai du broliai augome. Aš turėjau visada būti protingiausias ir viską žinoti teisingiau… Na ir šiaip liksmas labai, su vietomis verčiančiomis iš kėdės. Kitų kurie tiek prijuokine mane butu, nelabai žinau. Toliau seka šiaip linksmesnė animacija, čia jau paminėta: Simsonai, Samurajus Džekas su savo judesiais ir begalo laužita animacija, už visus labiausiai trenkti Ed Edd n Eddy, Džnis Bravo… Rusiška… Kogero viskas kas sukurta nuo 1970 iki 1992. Aš užaugau su ta animacija, ir man visa yra nuostabi. Dar ir dabar iškyla kadrai ir tos senosios animacijos “-Ach, koks gražus šianakt mėnulis… Tarė…” Kas liečia ilgametražes animacijas, čia vardinti galima laaabai daug. Pagrinde užtektu pasakyti fantastika arba kompiuterinė grafika. Čia man tinka ir visokie Ratai, ir Monstru biurai, ir ledynmečiai, ir madagaskarai, kaip ir viskas ką tik davė Pixar. Poto asterixai visokie, Skruzdėliukas Z, cypsius ir vištu maištai, nerelieji, ant bangos… Walt Disney komapanija? Čia dažniausiai tarp nuobodu ir idomu. Nupiešta labai idomiai ir gražiai, bet pačios istorijos žiuri man kažkaip nuobodokai. Nu aišku ne viskos. “Kelias į Eldoradą” prisimenu net labai teigiamai… Na vardinti galiu labai ilgai, bet tiesiog pasakysiu, tai nėra pati geriausia matyta animacija, bet tikri nesigailiu, kad žiurėjau. Labai mielai sužiuriu tokius kaip “Aleša Popovič I Tugarin Zmej” bei “Dobrynia Nikitič I Zmej Gorynič”.

  Wanda C. Kramer | 2013-12-21 | Atsakyti

Komentuoti